Mobilya Lekeleri Nasıl Temizlenir ?

Yaşam alanlarımızın düzenliği ve temizliği bizim için en önemli şeylerden birisidir. Evlerimizde , ofislerimizde ve bir çok yerde sürekli olarak kullanılan mobilyalarımız zamanla lekelere maruz kalabiliyor. Bu oluşan lekeler veya mobilya sararmaları zamanla can sıkıcı olabiliyor. Fakat lekelenen mobilyaları temizlemek sanıldığı kadar zor değil. Mobilya temizliğine başlamadan önce ilk olarak dikkat etmemiz gereken nokta , nerenin temizlenecek olmasıdır. Çünkü ahşap yüzey , deri veya kumaş mobilyaların her birinin temizleme yöntemi birbirinden farklıdır. Bu yazımızda hep birlikte mobilya lekelerimizi nasıl temizlemeliyiz inceleyelim…

 

Mobilya Lekeleri Nasıl Temizlenir ?

Mobilyalarımızın zamanla kullanıma bağlı olarak bazı lekelenmeler oluşabiliyor. Peki bu oluşan mobilya lekelerimizi nasıl temizlemeliyiz ? Mobilya temizliğine başlamadan önce mobilya tipine uygun olarak temizleme yöntemini bilmemiz gerek. Kumaş tipine göre mobilya temizliği ;

 

Ahşap Mobilyalardaki Lekelenmeler Nasıl Çıkar ?

 

Ahşap mobilyalar , tasarımındaki estetiklik açısından sıklıkla tercih edilmektedir. Evlerimizde , iş yerlerimizde vb. yerlerde kullandığımız bu mobilyalarımız bazen insan hatası ile veya zamanla kullanım sonucuda lekeler oluşabilmektedir. Ahşap mobilyalarımızı temizlerken , çok su kullanmamaya özen göstermeliyiz. Bu tarz mobilyalarınızı temizlerken ahşap için özel temizlik malzemelerini tercih edebilirsiniz. 

Kumaş Mobilyalar Nasıl Temizlenmeli ?

Kumaş mobilyalarımızı doğal ve pratik yöntemlerle evde temizlemek oldukça kolaydır. Kumaş mobilyalarımızda oluşan lekeler için kullanacağımız karbonat etkili bir yöntemdir. Karbonat ile oluşan lekeleri hızlı bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Mobilya Temizliğinde Püf Noktalar Neler ?

  • Lekelere oluştuğu an hızlıca müdahale etmek gerekir
  • Koyu renkli mobilyalarınız için mutlaka soğuk su kullanın.
  • Temizlik yaparken eldiven kullanmaya özen gösterin.
  • Mobilyalarınızı belirli periyotlarda düzenli olarak temizleyin.
  • Temizlik esnasında mikrofiber bez kullanın.
  • Mobilya temizliğine başlamadan önce mobilyanızın kumaşı , materyali , yapısı bunlara uygun şekilde temizleme yöntemlerini denemeniz gerekir.
  • Mobilyalarınızı olabildiğince güneşe maruz kalmayacak şekilde yerleştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?