Küçük Oturma Odası Tasarımları

Evlerimizde en çok vakit geçirdiğimiz alanlardan birisi oturma odalarıdır.Vaktimizin büyük çoğunluğunu bu alanda geçiririz dinlenir,tv izler,veya misafirlerimizi ağırlarız.Oturma odalarımızın tasarımı bu yüzden oldukça önemlidir.Oturma odalarımızı tasarlarken en zorlandığımız şeylerden birisi oda genişliğidir.Çünkü küçük oturma odasına sahipseniz eğer bu odayı tasarlarken bir hayli zorlanabiliriz.Küçük oturma odalarımızı tasarlarken fonksiyonel mobilyalar,aksesuarlar ve her yüzeyin değerlendirilmesi gibi detaylar ile küçük oturma odalarımızı tasarlayabiliriz.Mobilyalarımız,malzeme seçimleri ve renkler,alanlarımızın hesaplanması odayı daha büyük ve ferah göstermek için her detay oldukça önemlidir. Bu yazımızda birlikte küçük oturma odaları nasıl tasarlanmalı eşya seçimlerimiz nasıl olmalı nelere dikkat etmeliyiz hep birlikte inceleyelim.

 

Küçük  Oturma Odası Tasarımları

Küçük oturma odalarımızı tasarlarken oldukça zorlanırız.Bu tarz odalarımızı tasarlarken her türlü işlevi düşünmemiz gerekir.Mobilya seçimi, alan ölçüleri,aksesuarlar,renk seçimleri gibi tüm unsurlar göz önünde bulundurulmalıdır.Bunları dikkate alarak tasarladığımız da odalarımız daha geniş ve ferah görünüme kavuşacaktır.Daha yaşanabilir konforlu oturma odaları yaratmak için ipuçları vereceğiz.

  • Renk Seçimi

Küçük oturma odalarımızı dekore ederken renk seçimine oldukça önem vermeliyiz.Küçük oturma odalarımızı daha ferah geniş gösterecek aydınlık ve açık renkler tercih etmeliyiz.Bu renklerimizi seçerken mekan içerisindeki tüm detaylar düşünülmeli ahenk içerisinde uygun renkler seçilmelidir.

  • Mobilya Seçimi

Küçük oturma odalarımıza mobilya seçimi yaparken oldukça dikkat etmeliyiz.Mobilya seçimlerimizi yaparken dekorasyon ile orantılı ölçülere sahip mobilyalar tercih etmeliyiz.Mobilya seçimlerimiz de büyük mobilyalardan kaçınmalı daha küçük minimal mobilyalar tercih edilmelidir.

  • Halı Seçimi

Oturma odalarımızda halı seçimi dekorasyona yön veren ve oturma alanlarını olduğundan daha büyük göstermek için oldukça önemli unsurlardan birisidir.Küçük oturma odalarımız için küçük yolluk tarzı halılar kullanabiliriz.Bu sayede hareket alanı artacak ortam daha ferah gözükecektir.

  • Tv Ünitesi

Oturma odalarımızın vazgeçilmesi olan tv ünitelerimiz oldukça önemlidir.Fakat küçük oturma odalarımızı dekore ederken tv üniteleri ortamın daha kalabalık ve karışık gözükmesine neden olacağından dolayı televizyonlarınızı duvara monte etmenizi tavsiye ederiz.Bu sayede kullanılacak alan artacak kısıtlanmadan hareket sağlanacaktır.

  • Aksesuar Seçimi

Dekorasyonlarımız da tamamlayıcı unsur olan aksesuar seçimlerimiz çok önemlidir.Aksesuar seçimlerimiz ile hayata bakış açımız,zevklerimiz ve tarzımızı da göstermiş oluruz.Küçük oturma odalarımızda aksesuar seçimleri yaparken çok yer kaplamayacak ortam atmosferine uygun aydınlatma sağlayacak aksesuarlar seçilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?