Beyaz Koltuk Takımı Nasıl Temizlenir?

Koltuklarımız evlerimizde en sık vakit geçirdiğimiz mobilyalarımızdandır. Misafirlerimizi ağırlarız , kahve içer sohbetler ederiz. Bu yüzden mobilyalarımızın düzeni , dekorasyonu ve temizliği oldukça önemlidir. eğer mobilyalarımız beyaz ise temizliği de bir hayli zorlayıcı ve düşündürücü oluyor. Gelin hep birlikte beyaz koltuk takımı nasıl temizlenir ? inceleyelim.

 

 

Beyaz Koltuk Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

 

Beyaz mobilyalarımızı temizlerken kimyasal malzemeler kullanmamaya özen göstermeliyiz. Çünkü kullanıla kimyasal malzemeler zamanla koltuk kılıfının aşınmasına ve koltuklarımızın zarar görmesine neden olacaktır. Beyaz koltuk takımları temizliğinde doğal yöntemler kullanılmalıdır. Soda , sirke , sabun beyaz koltuk temizliğinde etkili olacak doğal malzemelerdir. Hem oldukça sağlıklıdır , hemde koltuklarınız zarar görmez.

 

Beyaz Koltuk Temizliğine İşe Yarayan Yöntemler Nedir?

 

Beyaz ve açık renkli koltuklarımızın , mobilyalarımızın temizliği bir hayli zordur. Beyaz koltuk temizliğinde en etkili yöntemlerden birisi doğal temizliktir. Beyaz koltuklarımızı aşağıdaki temizleme yöntemlerini kullanarak temizleyebiliriz.

 

  • Bezimizi ılık bir suyla nemlendirerek lekenin üzerini nazikçe silmek
  • Silme işlemini sert hareketler ile yapmamaya özen göstermeliyiz.
  • Sildikten sonra kurumaya bırakmalıyız.
  • Eğer koltuk kılıfları varsa çıkarılmalı ve makine veya elde yıkanmalıdır.
  • Ilık su kullanmak koltuk renginde sararma solma vs. gibi oluşabilek şeyleri de engellemektedir.

 

Beyaz Koltuklar Hangi Doğal Malzemeler İle Temizlenmelidir?

 

  • Sirkeli Su 
  • Arap Sabunu
  • Soda 
  • Beyaz Sabun
  • Karbonatlı Su

Beyaz koltuk temizliğinde , bulaşık tabletleri de işe yaramaktadır. Beyaz koltuklarımızı temizlerken kullandığımız ürünlerin ölçülü olmasına dikkat etmeliyiz kimyasal ürünler gibi doğal ürünlerde fazla kullanıldığında koltuk kılıflarının aşınmasına ve koltuklarımızın zarar görmesine neden olacaktır.

 

 

Soda İle Beyaz Koltuklar Nasıl Temizlenir?

 

Koltuk temizliğinde soda sıklıkla kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Beyaz koltuklarımızın temizliğinde de soda oldukça etkilidir. Sodayı kullanmadan önce küçük yüzeylerde denemek gereklidir.Sodayı lekenin üzerine yeterli miktarda dökmeliyiz daha sonra ılık su ile nemlendirilmiş bez ile nazik hareketler ile silinmelidir. Yarım ölçek soda kullanmak lekeler üzerinde yeterlidir. Fazla kullanmamaya özen göstermeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?