Oturma Odası İçin Dekorasyon Fikirleri

Oturma odanızın ailenizin ve tarzınızın düşünceli bir yansıması olduğundan emin olun. İster boşluk bırakın, ister rahat bir oturma alanı yaratın ya da rehberinizi tamamen keyfinizin yönlendirmesine izin verin. Yine de dekorasyon için ilham fikirlerine ihtiyacınız varsa Titanic Mobilya olarak gelin sizlere söylediklerimizi dinleyin.

Oturma Odanızdaki Mobilyaları Düzenlemenin İpuçları

Aşağıda oturma odanızda mobilya düzenlemek için 5 temel ipucu verilmiştir:

1. İpucu: Giriş yollarını engellerden uzak tutun. 

 Bu, oturma odanıza giren ve çıkan kişilerin, mobilyalarınızın düzenlenme şekli nedeniyle odanın içine veya dışına kayması veya karıştırılması gerekmediği anlamına gelir. Mobilyalarınız ve çıkışlar arasında rahat bir mesafe olduğundan emin olun.

2. İpucu: Uygun mobilyalar alın.

  Büyük bir kanepeniz, masanız veya oturma odanızda çok fazla mobilyanız varsa, sorununuz düzenleme bile değil, mobilyaların kendisi olabilir. Mobilyalarınızın yalnızca odanızın boyutuna uymadığından emin olun (ölçmeyi unutmayın!). Aynı zamanda ailenizi veya düzenli misafirlerinizi rahatça oturabileceğinden emin olun. Ne fazla ne eksik.

3. İpucu: Mobilya boyutlarını karıştırmaktan korkmayın. 

 Bir bölümü bir aşk koltuğu ve aksan sandalyesi ile eşleştirmeye karşı bir kural yoktur. Farklı boyutlarda mobilyalarla oynamak, oturma odanıza çok ihtiyaç duyulan bir dinamiği getirebilir. Ama yine de, bu ölçümleri elinizin altında bulundurduğunuzdan emin olun. Yeni koltuklarınızın odaya girişi engellediğini fark etmek utanç verici olur.

İpucu 4: Halı seçimini iyi yapın.

 Yaşam alanınıza bir kilim eklemek, oturma odanıza yepyeni bir renk getirerek tamamen yeni bir yer gibi hissettirebilir. Tersine, taşındığınızdan beri orada olan bir halıyı kaldırmak, aradığınız değişiklik olabilir. Halılar, oturma odanızın tarzını değiştirmede önemli bir rol oynayabilir; ama bu nedenle hangi halıyı seçtiğinize ve nasıl yerleştirildiğine dikkat edin. 

İpucu 5: Eski bir alana yeni ışık getirin.  

Bazen bir yere yeni bir bakış açısı kazandırmak için ihtiyacınız olan tek şey biraz ışıktır. Köşelere ve sehpalara lambalar eklemek, oturma odanızı yepyeni bir ışıkla görmenizi sağlarken odayı aydınlatmanın harika bir yoludur – kelimenin tam anlamıyla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?