Modern Mobilya Nedir?

Modern mobilyalar günümüzün en çok tercih edilen klasik görünümden sıyrılıp daha çağdaş tarz arayanların kendini bulduğu oldukça yeni bir mobilya tasarım modelidir. Aslına bakarsanız modern mobilyanın tarihi 1900’lerin başında Bauhaus tasarım okulu ile başlasa da bu modernist hareketlenme günümüzde ancak anlam kazanabilmiştir. Bahaus tarz, kendilerinden önceki süslü tasarımlara karşı bir isyanı dile getirmiştir. Süslü oymalı, işlemeli, ağır mobilyanın yerini zamanla daha portatif gösteriş için olmayan yenlikçi mobilya türlü almaya başlamıştır. Modern mobilya en genel hatlarıyla basit ve temiz bir görünümü benimser. Ana ilkeleri şunları içerir:

  • Minimalist tasarım
  • Pürüzsüz yüzeyler
  • Temiz, düz çizgiler
  • Canlı tonlarla vurgulanan sıcak nötr renkler
  • Hem ahşap hem de metal içeren malzemeler

Günümüz modern mobilyaları da oldukça minimalize edilmiş ince işçilikler ve sade şıklık etrafında bütünleşmiş durumda. Sahi ağır süslü sadece gösteriş için kullanılan mobilyalardan sıkılmadınız mı? Çağdaş mobilya, günümüz tasarımlarını oldukça farklı bir noktaya taşıdı. Hal böyle olunca herkesin aradığı sade şıklığın da yeni yuvasını da modernist mobilyalar oluşturdu. Modern mobilyalar kullanışlı oldukları kadar sahip oldukları sade şıklığın estetikle buluşması olarak da nitelendirliyor.

Modern ve çağdaş mobilyalar arasındaki en büyük farklardan biri çizgi kullanımıdır. Modern mobilyalar düz çizgileri tercih ederken, çağdaş mobilyalar bazı geniş kapsamlı eğriler ekleyecektir. Renk de ikisi arasında farklılık gösterir. Cesur bir renk kullanımına sahip mobilyalara bakıyorsanız, çağdaş olma ihtimali yüksektir.

Kayseri’de alanında kendini ispatlamış Titanic Mobilya olarak sunmuş olduğumuz en şık modern mobilyaları hemen inceleyebilir kendi tarzınıza ait en kaliteli modern mobilya modelini keşfedebilirsiniz. En şık modern koltuk takımları, yatak odası takımları, genç ve çocuk odası takımları, oturma grupları, yemek odası takımları için hiç şüpheniz olmadan mağazamıza gelerek inceleyebilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacak ekip arkadaşlarımızla ilgilendiğiniz modern mobilyaların modellerini, fiyatlarını tüm detayıyla edinebilirsiniz. Modern mobilyanın Kayseri’deki adresi olan Titanic Mobilya’yı en yakın zamanda ziyaret edebilir Kayseri Mobilya Mağazası Titanic Mobilya’nın kalitesiyle hemen tanışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?