Küçük Odalar Nasıl Dekore Edilir?

Küçük bir oda mı dekore etmek istiyorsunuz?  Minicik odalardan dahi muhteşem tasarımlar çıkarabileceğinize inanın! Küçük oda dekorasyonu nasıl olur, küçük odalar nasıl dekore edilir? İşte her metrekareden en iyi şekilde yararlanmanın birkaç yaratıcı yolunu Kayseri mobilya mağazası olan Titanic Möble olarak sizlere sıraladık:

1. Uygun Mobilyayı Seçin

Küçük alanlara özel olarak tasarlanmış mobilyaları tercih etmelisiniz. Eğer oturma odası veya salon olarak kullanmayı planlıyorsanız L koltuklar, köşe koltuklar sizler için biçilmez kaftan olacaktır. Küçük oturma odalarına çok uygun ölçülerde büfeler, konsollar, masalar ve sandalyelerden oluşan koleksiyonlarımız olduğunu mutlaka bilmelisiniz. Küçük alanlar için mobilya seçerken mutlaka içinizi ferahlatacak parçaları seçmelisiniz. Büyük, avangart modeller muhtemelen istediğiniz hoş görünümü elde etmenizin önüne geçecektir.

Her odada koltuk olacak diye bir kaide mi var? Bir koltuk çok fazla yer kaplıyorsa, zorlamayın – her oturma odasında bir tane olmasını emreden bir kural yoktur. Bunun yerine, bir çift lüks sandalyeye veya berjere ne dersiniz ? Aynı şekilde, büyük bir orta sehpa işe yaramazsa endişelenmeyin. Olması gereken lambalarınız, mumlarınız ve dergi yığınlarınız için hala yeriniz olacak bir veya iki sehpa altlık almanızı öneririz.

Küçük bir oturma odasında, ortada daha fazla yer açmak için mobilyaları duvarlara doğru itmek isteyebilirsiniz. Ancak bunun yerine mobilyaları “birleştirirseniz”, yani kanepenizi, masalarınızı ve lambalarınızı çevreden birkaç metre uzağa çekerseniz, odanız aslında daha büyük görünecek ve hissedilecektir. Tekniği çıkarmanın bir püf noktası, hepsini bir alan kilimiyle tutturmaktır. Odanın ortasına geniş bir yerleştirin ve kilit parçaları onun sınırları içinde düzenleyin.

2. Aynalar Kullanın

Aynaları duvar sanatı olarak kullanmak , küçük bir oturma odasını daha büyük göstermenin en sevdiğimiz yollarından biridir; Işığı anında güçlendiren ve gördüğünüzün çizgisini genişleten şık bir optik illüzyondur. Bir konsolun veya koltuğun üzerine monte edilmiş dramatik bir aynayı veya stil ve şekle göre değişen daha küçük aynalardan oluşan bir galeri duvarını sevebilirsiniz. Bir aynayı yerleştirirken, hangi görünümün yansıtılacağını düşünün – örneğin, muhtemelen pencereden daha fazla ağaç veya güzel bir duvar kağıdı parçası görmek istersiniz. (Koltukta otururken kendinize bakmak çok değil.) Form ve işlev dengesi için odanızın estetiğine uygun bir çerçeve seçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?