Hangi Mobilya Boyanmaz ?

Binbir özenle beğenip aldığımız mobilyalarımız zamanla kullanım sonucu yıpranıyor veya zarar görebiliyor. Mobilyalarımız evlerimizin vazgeçilmez eşyalarındandır. Onların temizliği görüntüsü ve şıklığı bizim için oldukça önemlidir. Zarar gören veya yıpranan mobilyalarımızı boyamak maddi açıdan bize konfor sağlamaktadır. Fakat her mobilyada boyama işlemi yapılmamaktadır. Gelin bu yazımızda hep birlikte hangi mobilyalar boyanmaz mobilyalarımızı boyarken nelere dikkat etmeliyiz? inceleyelim…

Mobilya Boyaları Nelerdir ?

Mobilya boya çeşitleri oldukça fazladır. Mobilya boyaları uygulanacak yüzeylere göre değişkenlik göstermektedir. Peki mobilya boyaları nelerdir? Mobilyalarımızı boyarken ahşap yüzeyler için kullanmamız gereken boya yağlı veya akrilik boyadır. Metal yüzeyler için akrilik boya , farklı görüntü elde etmek istediğiniz zamanlarda ise parlak veya mat boyalar tercih edebilirsiniz. Kullandığımız akrilik boyalar oldukça konforludur. Temizliği oldukça kolay ve pratiktir. 

Hangi Mobilya Boyanmaz ?

Mobilyalarımızı değişim istediğimizde veya yıprandığı maddi açıdan maliyetsiz olduğu için ilk aklımıza gelen işlem boyamadır. Fakat mobilyalarımızı boyamadan önce en çok merak ettiğimiz sorulardan birisi hangi mobilyalar boyanmaz ve nasıl bir boya tercih etmeliyiz. Her mobilyanın kendine ait yapısı ve dokusu vardır. Mobilya boyama işlemi materyale göre değişkenlik göstermektedir. Mobilyalarımız metal bir yapıya sahipse farklı bir boyama işlemi ahşap ve farklı bir malzemeden ise boyama işlemi daha farklı olmaktadır. Sizde mobilya yapınıza en uygun boya çeşiti ile mobilyalarınızı gönül rahatlığı ile boyayabilirsiniz. 

Ahşap Mobilya Boyanır Mı ?

Ahşap mobilyalarımız veya ahşap yüzeye sahip mobilyalarımız rahatlıkla boyanabilir. Ahşap mobilyalarımız akrilik boyalar ile hızlı ve pratik bir şekilde boyanabilir. Akrilik boya hem hızlı sürede kurumakta ve renk pigmenti en yüksek boyalardan birisidir. Bu yüzden sizde ahşap mobilyalarınızı ilk olarak zımparama işlemi yapıp daha sonra uygun bir biçimde boyama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?